Etendus "Positiivseks 60 minutiga"

Neljapäeval, 27. aprillil kell 19.00 mängiti raamatukogu 2. korrusel etendust "Positiivseks 60 minutiga".

Jüri raamatukogus etendub lavastus õnnejanustest

Kes meist ei sooviks osata elada õnnelikumalt ja oma elu rohkem nautides? Positiivset mõtlemist õpetavad kursused lubavad tänu positiivse psühholoogia teaduslikule foonile meie elukvaliteeti selles osas parandada. Seetõttu täitubki 27. aprillil Jüri raamatukogu lugemissaali teatrinurga lava ühe sellise kursuse osalistega, kelle eesmärgiks on teha lõpparve igasuguste jamadega ning alustada elu uuelt leheküljelt.

Vilunud Koolitaja ja tema Guru näpunäidete kohaselt õpitakse nippe, kuidas olla positiivne, kui suhted lähedaste või töökaaslastega on halvad ning makseraskustesse sattumise hirm ei lase aega korrakski maha võtta. Koos soovitakse seilata mööda negatiivsuse karidest ja astuda positiivse ellusuhtumise paradiisisaarele, kuid kas kõik läheb siiski vastavalt ettekujutusele?

Selle värvika ühiskonnakillu ambitsioonika retke on pannud teatrikeelde Janno Puusepp. Näidendi teksti on kirjutanud Signe Heiberg. Peale etendust toimub vestlusring emeriitprofessor Voldemar Kolgaga. Huvilised on oodatud kaasa elama ja lisa uurima etenduse kohta peetavast blogist, mis asub aadressil bonaverbum.wordpress.com

Jüri raamatukogu

positiivseks 60 minutiga

21. aprillil esietendunud Positiivseks 60 minutiga sai Tartu publiku sooja vastuvõtu osaliseks. Emeriitprofessor Voldemar Kolga ütles esietendusejärgses vestlusringis, et lugu peegeldas küllaltki hästi seda positiivset psühholoogiat. „Seal olid sisse toodud erinevad teemad ja lugu oli võimsalt esitatud. See pidi mõjutama igat inimest siin saalis ses mõttes, et igas vaatajas tekkisid mingid ideed.“

„Etendus tekitab sünergiat,“ kõneles Kolga lisades, et sünergia saab tekkida saalis, kus istub haritud ja koolitatud publik, kes suudab ka ise tekste luua ja oma tundeid kirjeldada. "Tõesti etendus oli tore, lõbus, aga ka mõtlemapanev,” resümeeris Voldemar Kolga. 

Dorpati Konverentsikeskuse Baeri saali laval sai kokku grupp inimesi, kes olid valmis proovima omal nahal, mismoodi muutub nende elukvaliteet positiivsemaks hakkamise järel. Kuidas kõik lõpeb ja millised on koolitatavate järeldused, seda näeb uuesti Janno Puusepa poolt lavale seatud I vaatuselises etenduses veel neljal korral.

Järgmised etendused on 25. aprillil Teoteatris, 26. aprillil Keilas Harju Maakonnaraamatukogu saalis, 27. aprillil Jüri raamatukogu II korruse saalis. Viimast korda mängitakse sel kevadhooajal etendust Võrus 3. mail.

Lavale tulevad Tartu Vilde teatri ja Tartu Üliõpilasteatri näitlejad Anne- Mai Tevahi, Peeter PiiriKatrin KiviÜlle SillamäeClaus Mootse ja Ingrid Ulst / Tiina Tasa. Etenduse produktsiooni tegi teatritrupp Bona Verbum. Rohkem infot https://bonaverbum.wordpress.com/

 

Intervjuud lavastaja, näidendi autori ja peaosatäitjaga saab kuulata Klassikaraadiost

http://klassikaraadio.err.ee/v/delta/saated/d89b286c-2419-4498-bc00-d229c47a67f9/delta-24-aprillil