Raamatu "Salapärane Eesti" esitlus, külas autor Marko Kaldur

Teisipäeval, 15. märtsil kell 18.00 käis Jüri Raamatukogus külas rändur ja kirjanik Marko Kaldur ja esitles oma uut raamatut "Salapärane Eesti".


Vaata pilte üritusest

Marko Kaldur rääkis oma uusima raamatu "Salapärane Eesti" saamisloost ning kirjutamise käigus kogetud kummalistest juhtumitest. Lisaks pajatas ta veel salapärastest sündmustest ning põnevatest paikadest, mis sedapuhku raamatukaante vahele ei jõudnud, ent mis kindlasti väärisid äramärkimist.

Raamatus "Salapärane Eesti" on kirja pandud paljudelt inimestelt kuuldud kummalised ja seletamatud kogemused salapärastest ja müstilistest paikadest Eestis.

Leida võib kõike: õudseid juhtumeid, vaimude ja haldjate vempe või hoopistükkis inimeste kätetööd. Arvukalt on lugusid nõukogude ajast, kui suur salastatus palju spekulatsioone ja kuulujutte sünnitas. Samuti on juttu viimaste aastakümnete jooksul Eestis juhtunud seletamatutest sündmustest, mis on jäänud mõttemeeli painama.

Iga juhtumi juurde on kogutud ajaloolisi fakte, teaduslikke hüpoteese või infokildusid, mis aitavad lahti seletada mitme senini saladusse jäänud sündmuse põhjuseid.

Varasemalt on Marko Kalduri sulest ilmunud arvukalt reisikirjaraamatuid ja reisijuhte: "Rännates läbi Eestimaa", "Avastades Eestimaad", "Siin- ja sealpool maanteed: Piibe maantee", "Reis ümber Eestimaa", "Valge Tähekiire seiklused", "Aasta ringi Eestis ringi".