Lugu sellest, kuidas Jüri raamatukokku elama sattus


Üks Jüri kooli poiss  lonkis mööda tammikut  kodu poole, ranits oli lohakalt üle õla visatud ja pooleldi avatud kotisuust paistis hulk raamatuid. Järjekordsele kivile jalahoopi andes juhtus aga õnnetus ning üks raamat pudenes kotist välja. Poiss ei pannud seda tähele, sest eemalt viipasid juba sõbrad ning kutsusid palli mängima.

Raamat jäi aga teele vedelema. Korraga tuli tuuleiil ja puhus raamatu lehed laiali. Avatud lehekülje vahelt ronis välja väike punapäine poiss. Kui esimene ehmatus oli üle läinud, ajas poiss end püsti, pühkis riietelt tolmu ja asus ümbruskonda uurima. Ta võttis kaenlasse ka raamatu, millest ise oli äsja välja hüpanud.

Sihitult ringi hulkudes sattus poiss raamatukogu juurde. Suurest uudishimust astus ta sinna sisse. Sõbralik raamatukoguhoidja märkas suurt värviliste piltidega lasteraamatut poisi käes ja juhatas ta laste- ja noorteosakonda.

Jõudnud teisele korrusele, avastas ta omaette toreda maailma… palju, palju raamatuid. „Tere tulemast Jüri raamatukokku, väikemees! Mis su nimi on?“ küsis raamatukoguhoidja. Poiss mõtles veidi ja vastas selge häälega: „Minu nimi on JÜRI! Ma leidsin ühe raamatu, kas see on teie oma?“ Raamatukoguhoidja tundis selle ära: „ Jah, see kuulub siia“ ning viitas riiulil õigele kohale.

Koos riiulite vahel ringi jalutades lummas raamatute võlumaailm väikest poissi niivõrd, et ta palus luba päriselt siia jäädagi. Raamatukoguhoidjat üllatas selline mõte ja ta oli kohe lahkelt nõus.

Nii jäigi Jüri meie raamatukokku tegutsema. Päevad mööduvad tal lapsi ja raamatukoguhoidjaid aidates ning vahel väikeseid vimpkasid visates.

Jüri lugemasJüri arvutisJüri uurib uute raamatute nimekirjuVabal ajal raamatut lugemasIlusat algavat kooliaastat!1. klassisPinginaabrit otsimasJüri läks kooli
(suurendamiseks kliki pildil)


2008. aastal toimus Jüri raamatukogus maskoti joonistamise võistlus. Võidutöö järgi valmistati riidest nukk, kes sättis ennast lastekorrusele elama, et laste tegemistest osa saada.
Võidutöö

Võistluse võidutöö, autoriks Marje Tahk (suurendamiseks kliki pildil)

             Suvepoiss Jüri

        Jüri suvevaheaega nautimas

                        Koolipoiss Jüri

                                                       Jüri 1. septembril oma esimesel koolipäeval