Uudiskirjanduse soovitused noortele

kas sina loed 3


„Kui sõnadest jääb puudu“ Julie Buxbaum

Kaks teismelist saavad sõpradeks just siis, kui neil seda kõige rohkem vaja on. Mõnikord on uus vaatenurk kõik, mida vajame, et maailma asjadest aru saada.

„The Darkest Minds“ Alexandra Bracken

10-aastaselt haigestunud ja vanemate poolt valitsusele loovutatud Ruby on 16-aastaselt tugevam kui eales varem ning ohtlikud võimed, mis temas peale tervenemist tärkasid, teevad temast paljude jaoks sihtmärgi. Jaht võib alata!

„Üks meist valetab“ Karen McManus

Lugu viiest pärast tunde jäetud noorukist, kellest jäävad ellu neli. Nad kõik on kahtlusalused ja neil kõigil on midagi varjata. Meil kõigil on saladusi. Oluline on see, kui kaugele oleme valmis nende varjamiseks minema.

„Children of Blood and Bone“ Tomi Adeyemi (Orisha pärandi sarja 1. osa)

Zélie Adebola mäletab veel aega kui Orisha pinnas kihas maagiast, kuid nad tapsid ta ema ja kaotasid maagia. Lõpuks avaneb võimalus kuningavõimule vastu astuda ning nõiakunst Orishasse tagasi tuua. Selleks tuleb Zéliel reeturist printsessi abiga üle kavaldada ja alistada kroonprints, kes on pähe võtnud maagia igaveseks kaotada.

„Domineeriv värv. Must“ Koidu V. G. Ferreira (Domineeriva värvi sarja 2. osa)


Paralleelmaailmast tagasi saabudes ootavad Cordeviat ees uued katsumused. Liisiametsa häving põhjustab pöördelisi muutusi ja Cordevia satub peenelt sepitsetud lõksu, kus pannakse proovile tema vastupanu ahvatlustele.


„Põrgulik suvelaager“ Helen Käit

Raamat sellest, kuidas omateada mõnusat suvevaheaega veetma ja taskuraha teenima tulnud teismelised ootamatust ja isegi ohtlikust olukorrast välja tulevad.

 

„Silber: esimene unenägude raamat“ Kerstin Gier

Liv Silberi unenäod on viimasel ajal olnud üpriski jubedad. Iseäranis palju mõtlemisainet pakub talle neist aga üks. Selles unenäos nägi ta öises surnuaias pealt, kuidas neli poissi, Livi uued koolivennad, viisid läbi ühte sünget rituaali. Lisaks sellele, teavad ühtäkki poisid Livist asju, mida ta on neile rääkinud üksnes... unes.

 

„Sinu tuhat palet“ Claudia Gray

Marguerite Caine'i füüsikutest vanemad on tuntud oma maailma muutvate saavutuste poolest. Nende kõige hämmastavam leiutis Tulilind võimaldab selle kandjal reisida universumite vahet ja tõotab igaveseks muuta kogu teadust. Kui Marguerite isa tapetakse, viitavad kõik asitõendid tema vanemate lemmikõpilasele Paulile. Ta põgeneb teise dimensiooni ning tundub, et on tänu sellele kuriteost puhtalt pääsenud, kuid ta ei arvestanud Margueritega...


„Surematuse saladus. Riniard. Ühe ajaränduri lugu I“ Gabriela Turkin

James Wishingtoni ootab ees korraldatud abielu rikka hispaanlannaga. Ta otsustab kodust põgeneda ning leiab end kipanode rünnakute järel koos armsamaga müütilisest Rimandast. Algab võitlus elu ja surematuse peale. Suguvõsa saladused põimuvad läbi vihkamise, armastuse ja keerukate valikutega.


 „Taeva tühjad tribüünid“ E. Sepp

14-aastane Merita saab harukordse võimaluse: minna tagasi minevikku ja seda muuta. Kui ta parandab tehtud vead, siis saab ta astuda rongile, mis viib edasi… aga võib-olla hoopis tagasi? 

 

„Kõver kuningriik“ L. Bardugo (raamatu „Vareste kuus“ järg; saadaval ka inglise keeles)

Kaz Brekkeri meeskond sai hakkama hulljulge ettevõtmisega, millest polnud lootust eluga pääseda. Lubatud priske tasu asemel aga ootab neid taas ees võitlus elu ja surma peale.

 

„Palaviku kood“ J. Dashner (Labürindijooksja sarja 5. osa – eellugu)

Kord oli maailma lõpp. Saabus põud ja üle maakera levis palavik. Seejärel ilmus MOOLOK, kes otsis vastust. Lõpuks leidsid nad täiusliku poisi. See on lugu Thomasest ja sellest, kuidas ta ehitas labürindi, mida vaid ta ise mõistis lõhkuda. Kõik saab selgeks.

 

„Miks me varastasime auto“ Wolfgang Herrndorf

14-aastased Maik ja Tšikk - ebapopulaarsed, keerulistest perekondadest autovargad + Lada Niva ja suvine roadtrip

 

 

Jüri raamatukogu uudiskirjandust saad jälgida veebilehel www.lugeja.ee.

Kliki lehel vasakul asuvas maakondade menüüs:

Harjumaa -> Jüri raamatukogu -> Koduleht -> Uudiskirjandus


Head lugemist!