Uudiskirjanduse soovitused noortele

kas sina loed

Valik uudiskirjandust noortele:

  • Claudia Grey "Sinu tuhat palet"

Marguerite Caine’i füüsikutest vanemad on tuntud oma maailma muutvate saavutuste poolest. Nende kõige hämmastavam leiutis Tulilind võimaldab selle kandjal reisida universumite vahet ja tõotab igaveseks muuta kogu teadust.

  • Helga-Johanna Kuusler "Verevalla varandus"

17-aastane Ivo kolib koos oma ema ja õega Lõuna-Eestis asuvasse Verevalla külla. Esmapilgul rahulikul külakesel on aga nii mõnigi saladus, mis ähvardab Ivo elu pea peale pöörata. Miks lukustavad Kersti ja Kärt oma jalgväravat? Miks käsib Luukas Ivol kardinad ette tõmmata? Miks on peaaegu kõigil külaelanikel sinised silmad?

  • Kirsty Moseley "Poiss, kes hiilis sisse mu magamistoa aknast"

Mis siis, kui sul tekivad tunded kellegi vastu, kelle kõrval veedad iga öö? Amber Walkeri ja tema vanema venna Jake´i isa on vägivaldne. Ühel ööl näeb Jake’i parim sõber Liam Amberit nutmas ja ronib läbi akna ta magamistuppa, et tüdrukut lohutada. Sellest hetkest saab alguse armastuse-vihkamise suhe, mis kestab järgmised kaheksa aastat.

  • Anna Day "Fänkond"

Kas tahaksid olla Katniss Everdeen? Kõlab ju päris lahedalt? Aga siis meenub sulle, et sa ei oska vibu lasta ega puu otsa ronida – sul pole mitte mingeid ellujäämisoskusi. Õnneks pole paanikaks põhjust. Pärast raamatu lugemist või filmi vaatamist saad sa alati naasta oma turvalisse, normaalsesse ellu. Aga mis siis, kui see poleks enam võimalik …?

  • Nicola Yoon "Päike on ju samuti täht"

Natasha: Ma olen tüdruk, kes usub teadusesse ja faktidesse. Mitte saatusesse. Mitte juhusesse. Või unistustesse, mis ei täitu eales. Päris kindlasti ei ole ma seda sorti tüdruk, kes kohtab rahvarohkel New Yorgi tänaval kena poissi ja armub temasse esimesest silmapilgust. Eriti kui mu enda perekonda ootab 12 tunni pärast maalt välja saatmine. See ei oleks minulik temasse armuda.


Jüri raamatukogu uudiskirjandust saad jälgida veebilehel www.lugeja.ee.
Kliki lehe vasakul asuvas maakondade menüüs:
Harjumaa ->
Jüri raamatukogu -> Koduleht -> Uudiskirjandus


HEAD LUGEMIST!